Штрајк на рударите во Тораница

Во ладни и темни јами, педесетина рудари од „Тораница“ се решени да штрајкуваат се додека не добијат плата придонеси и прекувремени надоместоци за изманите два месеци. Поддршка за…

Заев: Покрај снимките, видете и СМС пораки кои го докажуваат криминалот

За корупцијата на Сашо Мијалков, освен аудио разговори, има и други докази. Тоа се СМС пораки. Во една од тие пораки Светлана  Костова вели дека Хаим му пуштил…

(АУДИО) Да видиме тие 200 илјади за провизијата како да ги донесат

Разговор помеѓу Светлана Костова и Сашо Мијалков СК: Молам. СМ: Светле што правиш? СК: Еве читам директоре. СМ: Читаш а? СК: Да, на работа сум. СМ: Кажи ми…

(АУДИО) Ставрески на Јанкулоска: Ќе скратиш од парите, не можам јас да одам во затвор за некого!

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави снимки меѓу Гордана Јанкуловска и Зоран Ставревски поврзани со ребалансот на буџетот во кој Јанкулоска му се правда на Ставрески дека не…

(АУДИО) Директорот ни даде друга банкарска сметка на која ќе ги уплатиме парите

Разговор помеѓу Светлана Костова и Haim Hakeyny ХХ: Ало, Светлана. СК: Да, Хаим. ХХ: Добра вечер. СК: Добра вечер. ХХ: Добра вечер госпоѓо. СК: Добро вечер господине. Како…

(АУДИО) Мега корупциски скандал: Мијалков земал 500.000 евра за да преговара за опрема за тајната полиција

На денешната прес конференција на СДСМ на која лидерот на партијата Зоран Заев ја обзнани 15 „бомба“ стана збор за огромен корупциски скандал со најјасни докази за корупција…

(ВО ЖИВО) Пренос од 15-тата „бомба“ на Заев во 14:30 часот

Следете го во живо преносот од прес конференцијата на која лидерот на СДСМ Зоран Заев ќе ја објави 15-тата „бомба“ од проектот Вистината за Македонија.

Заев со нова „бомба“ во 14:30

Денеска во 14:30 часот во седиштето на СДСМ во Скопје е најавена нова прес конференција која ќе биде продолжение на проектот „Вистината за Македонија“. На серијалот прес конференции досега…

Македонија

Свет

Исчезна девојката на Борис Немцов

Исчезна девојката на Борис Немцов

Дваесет и четиригодишната Ана Дурицкаја, девојка и сведок на убиството на рускиот опозиционер Борис Немцов, месец дена по несреќниот настан…

Агро Бриф

Балкан

(ФОТО) Екстремисти го заробиле турскиот обвинител

(ФОТО) Екстремисти го заробиле турскиот обвинител

Припадниците на левичарскиот „Револуционерен народноослободителен фронт“ го заробиле обвинителот Мехмет Селим Кираз во судницата во Истанбул. Се претпоставува дека причината…

Економија

Ова се десетте најуспешни жени менаџери во Македонија

Ова се десетте најуспешни жени менаџери во Македонија

Неделава во организација на агенцијата „Марили“ традиционално беа избрани десетте најуспешни жени менаџери во Македонија. Еве ги овогодинешниве победнички: Мара…

Хроника

Ракурс